Okulary na rower – przegląd i charakterystyka

Okulary na rower

Okulary na rower to podczas jazdy na rowerze najlepsza ochrona dla oczu jaką możemy sobie zapewnić. Charakteryzują się niewielką masą i wytrzymałością, a ich szkła zabezpieczają cyklistę przed wiatrem, wodą, ciałami obcymi i słońcem. Specjalistyczne okulary na rower są produkowane w wielu różnych wariantach, dlatego przed zakupem warto zapoznać się z różnymi rodzajami i wybrać najlepszą dla siebie opcję.

Czytaj więcej: Okulary na rower – przegląd i charakterystyka

Kiedy warto skorzystać z usług serwisu rowerowego?

W dzisiejszych czasach wielu rowerzystów chwali się tym, że nie korzysta z usług serwisów rowerowych, że wszystko przy swoim rowerze robią sami – własnymi rękami. Jeszcze kilkanaście lat temu sprawy wyglądały inaczej. Dzisiaj mamy do dyspozycji bardzo dużo wysyłkowych sklepów z szerokim asortymentem części i akcesoriów rowerowych, a w Internecie są dostępne setki filmików pokazujących jak krok po kroku zrobić wszystko – od regulacji przerzutki, do samodzielnego wykonania ramy rowerowej z kompozytów.

Czytaj więcej: Kiedy warto skorzystać z usług serwisu rowerowego?

Sezon rowerowy – jak odpowiednio przygotować rower do jazdy

Przynajmniej raz w roku powinno się dokonać rzetelnego przeglądu roweru. Najlepszym czasem do tego typu czynności jest wiosna, ponieważ to właśnie w tym okresie zaczyna się okres najintensywniejszej eksploatacji roweru. Często rowery stoją w piwnicy bądź garażu przez całą jesień i zimę, dlatego bardzo istotne jest właściwe przygotowanie rowerów do jazdy w nowym sezonie. Jak to zrobić krok po kroku?

Czytaj więcej: Sezon rowerowy – jak odpowiednio przygotować rower do jazdy