Blog 🥇 HEMATPH rowery Kellys Merida naprawa rowerów Łódź

W dzisiejszych czasach wielu rowerzystów chwali się tym, że nie korzysta z usług serwisów rowerowych, że wszystko przy swoim rowerze robią sami – własnymi rękami. Jeszcze kilkanaście lat temu sprawy wyglądały inaczej. Dzisiaj mamy do dyspozycji bardzo dużo wysyłkowych sklepów z szerokim asortymentem części i akcesoriów rowerowych, a w Internecie są dostępne setki filmików pokazujących jak krok po kroku zrobić wszystko – od regulacji przerzutki, do samodzielnego wykonania ramy rowerowej z kompozytów.


Serwis rowerowy – dla kogo?


Oprócz grupy zapaleńców, którzy przy swoim rowerze robią wszystko sami, są też ludzie, którzy nie znają się na serwisowaniu roweru i nie chcą się na tym znać. Nie mają na to czasu ani chęci. Dla nich serwis rowerowy jest niezbędny, ponieważ tylko tam mogą zrobić przegląd roweru, przygotować go do sezonu czy dokonać naprawy.


Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy nawet doświadczony cyklista musi zwrócić się z prośbą o pomoc do profesjonalnego serwisu. Najczęściej, kiedy po prostu nie mają czasu, aby zająć się przeglądem lub naprawą roweru, ale również w przypadku dłuższych, bardziej czasochłonnych i bardziej skomplikowanych napraw, które często wymagają użycia drogich narzędzi.


Do tego typu napraw należą:


• centrowanie albo zaplatanie kół
• kompletny przegląd przed zawodami sportowymi
• doprowadzenie do sprawności technicznej roweru, który długo stał w piwnicy
• przegląd i wymiana uszczelek w amortyzatorach
• naprawa hydraulicznych hamulców
• wymiana sterów w ramie, która wymaga specjalnych ściągaczy i sprzętu służącego do nabijania ich na ramę
• serwisowanie piast z przekładniami planetarnymi


Zanim oddamy rower do serwisu, upewnijmy się, że nasz rower trafi w dobre ręce. Najlepiej skorzystać z usług polecanych przez innych cyklistów serwisów rowerowych. Mogą to być nasi znajomi albo opinie rowerzystów z Internetu, np. z lokalnych for rowerowych.