Blog 🥇 HEMATPH rowery Kellys Merida naprawa rowerów Łódź


1. Okulary rowerowe z wymiennymi szkłami
To jeden z najpopularniejszych modeli wśród rowerowych okularów. Zazwyczaj do zestawu producent dołącza trzy pary szkieł: ciemne (do jazdy w słoneczne dni), żółte (rozjaśniają otoczenie podczas jazdy w pochmurne dni) i przeźroczyste (służą do jazdy po zmroku). To doskonałe wyjście dla rowerzystów, którzy nie chcą wydawać pieniędzy na kilka par okularów z różnymi szkłami.


2. Okulary z jedną parą niewymienialnych szkieł
Są to okulary dla bardziej wymagających rowerzystów i zawodowców. Taki rodzaj okularów trzeba już dobrać do konkretnej trasy i warunków, jakie na niej będą panować. Zazwyczaj chronią oczy przed słońcem i niekorzystnym dla nich promieniowaniem UV. Decydując się na takie rozwiązanie, należy mieć na uwadze, że prawdopodobnie będziemy potrzebować więcej niż jednej pary.


3. Okulary z polaryzacją
Są to okulary ze szkłami, które chronią oczy przez niwelowanie odbijającego się światła, np. od szyb samochodów, budynków czy od tafli wody. Oko cyklisty jest w nich chronione przed męczącymi refleksami świetlnymi.


4. Okulary ze szkłami fotochromatycznymi
Ich barwa zmienia się w zależności od natężenia światła. W pochmurne dni i w nocy, ich szkła są prawie całkiem przeźroczyste, natomiast w słoneczne dni znacznie się przyciemniają. Nie są one idealną ochroną oczu w słoneczne, letnie dni, ponieważ nie mają aż tak dobrych filtrów UV jak typowe okulary przeciwsłoneczne, ale są ciekawym rozwiązaniem na przejściowe pory roku. Wtedy nasłonecznienie i pogoda zmieniają się z godziny na godzinę, a rowerzysta nie musi zmieniać okularów ani nawet szkieł.


5. Okulary z odprowadzeniem wilgoci
Dzięki specjalnym otworom w szkłach, które ułatwiają cyrkulację powietrza, całkowicie niwelują problem zaparowanych szkieł.